W niedzielę (07.11.2021 r.) w Hali Sportowej we Włoszakowicach odbyło się 5-lecie Mażoretek Twins z Włoszakowic. Nie zabrakło wspaniałych pokazów, muzyki na żywo oraz pełnych wzruszeń chwil.

To już 5 lat od kiedy Mażoretki Twins swoją działalnością i świetnymi występami uatrakcyjniają wiele imprez, które odbywają się na terenie gminy, chociaż trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ich zasięg sięga daleko w Europę, ponieważ za sobą mają liczne występy na europejskich scenach. 

Podczas jubileuszu wystąpiły wszystkie grupy wiekowe. Widzowie mogli oglądać występy już znane oraz całkiem nowe choreografie, które wielokrotnie zaskakiwały. Bardzo żywiołowo przyjęty został Kankan, podczas którego stroje Twinsów wręcz wirowały na całej scenie. Wspomnieć należy również o orkiestrze dętej Blue Brass Band, ponieważ do wielu układów, to właśnie orkiestra pod dyrekcją Remigiusza Kuropki przygrywa podczas skocznych występów. Nie inaczej było tym razem i zebrani w hali goście mogli oglądać mażoretki oraz słuchać świetnych popisów dętych orkiestry. 

Powołanie Stowarzyszenia MTS Aktywne Włoszakowice na pewno przejdzie do historii naszej gminy, a główny inicjator tej wspaniałej idei - Rafał Jagodzik, może czuć dumę patrząc z perspektywy czasu, że wszelkie podejmowane inicjatywy miały ogromny sens, a teraz oglądamy wspaniałe owoce ciężkiej pracy. Był to doskonały ruch i posunięcie w celu aktywizacji młodzieży do zagłębiania tajników sportu, muzyki oraz tańca. 

Podczas jubileuszu nie mogło zabraknąć wielu podziękowań oraz gratulacji, które kierowane były przede wszystkim na ręce matek sukcesu Mażoretek Twins. Mowa tutaj oczywiście o Karolinie Prałat i Małgorzacie Kujawie, które od samego początku trenują dziewczyny z zespołu. W podziękowaniach wielokrotnie pojawiał się zachwyt i podziw dla ich ogromnej pracy, która jest jednocześnie ich pasją, przelewaną na innych dookoła. Wspaniały zespół i trenerki pokazały na co je stać podczas licznych mistrzostw, skąd za każdym razem przywoziły na teren naszej gminy worki pełne medali. Podczas jubileuszu było dużo wzruszeń - zwłaszcza, gdy same podopieczne dziękowały swoim trenerkom. 

Portal wlopi również chciałby życzyć kolejnych lat pełnych sukcesów oraz podziękować za otrzymane wyróżnienie. Jest nam bardzo miło, że wielokrotnie mogliśmy przekazywać świetne informacje na temat Mażoretek Twins.