Miniona noc oraz poranek nie należał do najspokojniejszych. W regionie bardzo silnie wiało, a to przyczyniło się do wielu uszkodzeń oraz przerw w dostawach energii elektrycznej.

Od samego ranka spływają do nas informacje na temat wielu powalonych drzew, które często stwarzają niebezpieczeństwo lub blokują przejazd. Powalone drzewa często zahaczają o linie energetyczne, a to jest najczęstszym powodem przerw w dostawie energii elektrycznej. O poranku problemy z prądem zgłaszali mieszkańcy Grotnik, Sądzi, Dłużyny oraz Bukówca Górnego. W wielu przypadkach brak jednej fazy.

We Włoszakowicach przez porywisty wiatr powalona została wiata przystanku autobusowego przy rondzie. Wiemy również o powalonym drzewie przed Zbarzewem, które zahaczyło o przewody energetyczne. Problemy z przejazdem są też na pewno w Boszkowie-Letnisku, gdzie powalone drzewo blokuje przejazd przez tak zwane pudełkowo.

Mieszkańcy zgłaszają też liczne problemy z dodzwonieniem się do energetyki. Obecnie na pewno zgłoszonych jest bardzo dużo interwencji, a to przekłada się na czas usuwania kolejnych. 

Niestety, nie mamy dobrych informacji. W niedzielę wiatr osłabnie, ale w poniedziałek spodziewamy się ponownie porywistego wiatru, którego prędkość może przekroczyć 100 km/h, deszczu oraz burz.