15 grudnia w sali wiejskiej w Krzycku Wielkim odbyła się Gwiazdkowa Sobota z Szogunami. Aktywna impreza pełna gier, zabaw oraz prezentów przeznaczona dla miejscowych dzieci.

Organizatorem wydarzenia był ruch społeczny o nazwie Szoguny - trzydziestoosobowa grupa ludzi z lokalnego klubu piłkarskiego. Miejscowi sportowcy obrali sobie za cel propagowanie sportu i aktywności fizycznej na terenie Krzycka Wielkiego. Nic więc dziwnego, że impreza przebiegała na sportowo. Dzieci brały udział w 8 konkurencjach, w których mogły sprawdzić swoją celność oraz koordynację ruchową, celem było zebranie kompletu naklejek (jedna po zaliczeniu każdej konkurencji), które uprawniały do otrzymaniu prezentów od świętego Mikołaja. W trakcie trwania imprezy, poza głównymi konkurencjami czekało wiele innych atrakcji oraz strefa dla najmłodszych. Organizatorzy zadbali również o ciepłe napoje, przekąski oraz wypieki przygotowane w krzyckich domach.

Jak zaznaczył jeden z członków Rady Szogunów: "Imprezę udało się zorganizować dzięki dobrym sercom mieszkańców - zarówno by obdarować dzieci jak i zapełnić stoły pysznymi ciastami. Na słowa uznania zasługują też wolontariusze, którzy z pasją pomogli nam w przeprowadzeniu Gwiazdkowej Soboty."