Wybiła godzina 8.00, jak codziennie od poniedziałku 14 stycznia, ruch drogowy na odcinku Włoszakowice - Krzyżowiec został zamknięty a przy drodze pracownicy złapali pilarki łańcuchowe i uruchomili ciężki sprzęt.

Harvester i forwarder, te maszyny odgrywają tu największą rolę. Pierwsza to kombajn zrębowy - wieloczynnościowa maszyna leśna ścinkowo-okrzesująco-przerzynająca wykorzystywana przy zrębie, druga to ciągnik wykorzystywany w leśnictwie do zrywki drewna krótkiego (wałków i kłód).

Choć wydawać by się mogło, że większość drzew jest już wycięta to jak mówią pracownicy Nadleśnictwa Włoszakowice „wycięcie drzew to bułka z masłem” najcięższa praca dopiero przed nimi. Drewno należy uprzątnąć oraz oczyścić pas z pozostałych karp po ściętych drzewach. Wycinka idzie zgodnie z planem i na wspomnianym odcinku ma się zakończyć 26 stycznia. 

Po jej zakończeniu prace przeniosą się na odcinek Krzyżowiec - Jezierzyce Kościelne, gdzie potrwają od 28 stycznia do 9 lutego 2019 r. i tu również w godzinach 8.00 - 16.00 odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu. 

Wycinka związana jest "Budową ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice” o inwestycji możecie przeczytać w artykule Z Gołanic do Włoszakowic ścieżką rowerową