Jarosław Zielonka od września przejmie obowiązki dyrektora ZSO we Włoszakowicach. Tadeusz Górny z dniem 16 sierpnia bieżącego roku zakończy pracę na stanowisku dyrektora ZSO we Włoszakowicach. Powodem jest przejście na emeryturę. Warto podkreślić, że funkcję owocnie sprawował dziesięć lat, lecz już od zdecydowanie dłuższego czasu związany był z miejscową szkołą. 
W związku tym koniecznie było przeprowadzenie konkursu na nowego dyrektora. Komisja Konkursowa powołana przez wójta Roberta Kasperczaka z dwójki kandydatów wybrała Jarosława Zielonkę. Wyniki konkursu zostały zatwierdzone przez wójta gminy Włoszakowice zarządzeniem nr 55/2019.

Jarosław Zielonka zasiada w Radzie Miasta Leszna, jest majorem sił rezerwowych oraz do tej pory był nauczycielem w szkole podstawowej w Lipnie i Nietążkowie.
Był, ponieważ od września będzie musiał się pożegnać z tymi szkołami, aby poświęcić swój czas ZSO Włoszakowice.
W wywiadzie dla TV Leszno mówi o swojej wizji, w której planuje stawiać na współpracę zagraniczną, zależy mu na programie Erasmus +, chciałby dwujęzyczności w naszej szkole oraz postawić na wojsko, aby uświetnić szkolne uroczystości. Oprócz tego chce stworzenia grupy historycznej i rekonstrukcyjnej. 

Życzymy powodzenia w realizacji celów!

zdjęcie: wloszakowice.pl