W sobotę 26 października 2019 roku miłośnicy zwyczajów łowieckich wzięli udział w Hubertusie - pogoni za lisią kitą, to już dwudziesta piąta edycja tej imprezy.

Organizatorem tegorocznej gonitwy byli Wójt Gminy Włoszakowice, Sołtys Bukówca Górnego oraz hodowcy koni gminy Włoszakowice. Uczestnicy od godziny 11.00 zaczęli zbierać się na placu za Domem Kultury w Bukówcu Górnym, aby w licznym gronie wyruszyć w teren. Zaprzęgi przejechały główną ulicą Bukówca Górnego, następnie polami do Leśniczówki Koczury. Pasjonujące gonitwy odbyły się na łące należące do Państwa Kenkel. Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko - biesiadę. 

Hubertus, hubertowiny – święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców). Święto po raz pierwszy obchodzono około 1444 roku. Początkowo były to wielkie polowania. Do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. hubertowin, czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów (m.in. sygnałów łowieckich). Wśród jeźdźców (Hubertus konny) urządzana jest natomiast gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, i za rok sam ucieka jako lis.