Pogoda w niedzielę nie okazała się zbyt łaskawa dla morsów - było zdecydowanie za ciepło, co często padało z ust przybyłych na plażę "Zatoka", gdzie punktualnie o godzinie 12.00 Gang Dzikich Morsów szczytnie zainaugurował nowy sezon morsowania.

Cel był prosty - po osiągnięciu 200 minut w wodzie przez zebranych uczestników - firma Champion Roland Witkiewicz przekaże 200 kg karmy na rzecz Przytuliska dla zwierząt we Włoszakowicach. 

Zanim jednak uczestnicy weszli do wody, powitano zebranych, następnie wbito flagę "Gangu Dzikich Morsów" i rozpoczęła się rozgrzewka prowadzona przez trenerów z FitWay - treningi personalne. Na brzegu Jeziora Dominickiego stawiło się kilkadziesiąt śmiałków, którzy łącznie spędzili w wodzie wiele minut i tym samym "wymorsowali" dużo kilogramów karmy dla przytuliska (Sumowano minuty wszystkich uczestników). Dodatkowo przez cały czas trwania wydarzenia prowadzono zbiórkę pieniędzy na nowy kojec dla wspomnianego już przytuliska. Po zimnej kąpieli organizatorzy przygotowali biesiadę przy ognisku i herbacie.

Gang Dzikich Morsów - powstał w ubiegłym roku, początkowo liczył kilka osób, które regularnie spotykały się w Boszkowie. Ciekawy sposób promocji powoduje jednak, że grono miłośników morsowania ciągle rośnie, czego najlepszym przykładem jest dzisiejsza inauguracja sezonu w tak licznym gronie.