Niepodległość - to słowo odmieniane w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki w całej Polsce. Niezwykłe święto, które w każdym mieście oraz wsi obchodzone "na swój sposób" przyciąga setki, które chcą pokazać, że są jednością. W gminie Włoszakowice, to tradycyjna msza święta, później uroczysty korowód z udziałem postaci historycznych zwieńczony widowiskiem historycznym, a w tym roku na sam koniec specjalny koncert. 
"Wolności moja, Ty Victorio! Opanuj w końcu cały świat" - śpiewali soliści w jednej z piosenek, która wybrzmiała przyprawiając o ciarki zebranych. 

Koncert pod nazwą "Z piosenką polską przez lata" zgromadził pełną Salę Balową Hotelu Toscania we Włoszakowicach ludzi, którzy przyszli, aby wysłuchać świetnych występów solistów i instrumentalistów z tereny gminy Włoszakowice. Wystąpił również chór Cantilena oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Blue Brass Band z Włoszakowic. 

Koncert podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich bardziej skłaniająca do refleksji, a w niej takie utwory, jak: "Sen o Victorii", "Modlitwa", "Czerwone Słoneczko", oraz utwory wykonane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Druga część, to podróż przez dekady muzyki rozrywkowej prosto z Polski. Zgromadzeni usłyszeli takie hity, jak: "To był świat", "Pogoda Ducha", czy "Bądź gotowy dziś do drogi". 
Na sam koniec wszyscy razem zaśpiewali utwór "Przeżyj to sam". Koncert poprowadził dyrektor GOK we Włoszakowicach Paweł Borowiec.

Podczas koncertu w sali zasiadło wielu gości, a wśród nich między innymi Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, Sekretarz Gminy Włoszakowice Karolina Chlebowska, czy Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz.