Tego roku odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Polska w tym dniu zjednoczona jest w jednym celu - grają razem, aby zebrać, jak największą kwotę, która następnie przekazana jest na cele charytatywne. 

Od samego rana na ulice gminy Włoszakowice wyruszyli wolontariusze WOŚP, którzy w specjalne puszki zbierali datki, a w zamian ofiarowali serduszka, a te niezmiennie od wielu lat są największym symbolem tego wyjątkowego dnia. Jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko zbieranie datków, ale i orkiestra, która gra przez całą Polskę od gór po samo morze, a nawet poza granicami naszego kraju. 

W tym roku na terenie gminy Włoszakowice na organizacje imprezy finałowej WOŚP zdecydowała się tylko miejscowość Krzycko Wielkie. Każdy znalazł tam coś dla siebie, było można biegać w szczytnym celu lub wziąć udział w turnieju tenisa stołowego. W między czasie na sali odbywały się pokazy taekwondo ekipy UKS DRAGON, strażacy miejscowego OSP pokazali, jak chronić się przed czadem oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Fani żużla czekali na spotkanie z Damianem Ratajczakiem, całość uświetniły występy chóru szkolnego "Tęcza", czy szkolnego kabaretu "Cokolwiek". Odbyła się loteria fantowa i licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów. Na sam koniec firma Visual Sensation zaprezentowała wyjątkowe "światełko do nieba".

Przez cały czas można było zakupić pyszne wypieki i wspierać datkami puszki WOŚP.