Przez ostatnie dni słyszymy przekazy z całego świata o coraz liczniejszych przypadkach zarażeń koronawirusem. Przede wszystkim dotyczą one krajów Azji, a w tym Chin. Jest jednak coraz więcej przypadków na świecie - czy we Wrocławiu doszło do kolejnych?

Do publicznej informacji została podana wiadomość o tym, że we Wrocławiu przebywa Chińczyk z objawami koronawirusa. Trafił do wrocławskiej lecznicy w czwartek 30 stycznia po powrocie z miasta Wuhan - informuje portal Gazetawroclawska.pl. Jak poinformował portal Gazetawroclawska.pl 31-letni Chińczyk, który trafił na izolatkę szpitala na Koszarowej we Wrocławiu pochodzi z rejonu Wuhan w Chinach, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa.

Na portalu GAZETAWROCLAWSKA.PL czytamy, że: "Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna pochodzący z rejonu Wuhan w Chinach, czyli epicentrum koronawirusa, sam zgłosił się do szpitala przy Koszarowej, bo źle się poczuł. Chińczyk od kilku lat mieszka w Polsce, ale często podróżuje w rodzinne strony lub po Europie. 23 stycznia wrócił z Wuhan do Wrocławia."

Czytamy również o drugim pacjencie, który również przebywa z podejrzeniem wirusa:
"W szpitalnej izolatce przebywa również drugi pacjent - Polak. On także wrócił niedawno z chińskiego Wuhan. Od obu pacjentów pobrane zostały próbki, zostały wysłane do laboratorium w Warszawie i w ciągu najbliższych dni powinniśmy się dowiedzieć czy są zarażeni koronawirusem czy to zwykłe przeziębienie lub grypa."

W szpitalach zostały wdrożone specjalne procedury, według których ich pracownicy mają postępować. Procedury zostały wdrożone na zalecenie płynące odgórnie. 
Na specjalnej interaktywnej mapie można obserwować rozprzestrzenianie się wirusa oraz statystki z nim związane, aby zobaczyć - KLIKNIJ TUTAJ.