Kilka dni temu informowaliśmy o próbie oszustwa jednej z mieszkanki Włoszakowic, która dzięki chłodnej głowie uniknęła bycia ofiarą przestępców. Po tamtym artykule w licznych rozmowach można było usłyszeć, że to nie jedyny taki przypadek, lecz dużo z nich nie było zgłaszanych na policję. W sieci pojawiają się kolejne informacje o próbach oszustwa. 

Jedna ze stron FB "Tylko w Lesznie" udostępniła post mieszkańca Leszna, który brzmi następująco:

"Uważajcie na telefony 997! Wczoraj próbowano okraść moją mamę. Wyświetlił się jej nr 997, ktoś podał się za policjanta, podał fikcyjne nazwisko, fikcyjny numer służbowy. Próbował jej wmówić, że Policja przeprowadza prowokację związaną z jakąś szajką przestępców. Kazali jej wyjść z domu, nie pozwalali jej rozmawiać z nikim, bo niby wszyscy byli częścią spisku na jej pieniądze. Żądali, by poszła do banku, zmieniła dostępy do kont i chcieli te hasła. Zabraniali jej kontaktowania się z kimkolwiek i nie pozwalali jej się wyłączyć. Oczywiście nie udało im się jej okraść, dzięki temu, że kobieta oprzytomniała oraz dzięki reakcji wszystkich dookoła ale jednak mieli nieźle przygotowaną manipulację, mama była bliska uwierzeniu. Przekażcie informację dalej, bo z pewnością będą kopiowali tak bardzo dopracowany schemat oszustwa."

Pokazuje to, że przestępcy nie zaprzestali swojej działalności i cały czas próbują wyłudzać dane oraz pieniądze. PONOWNIE PRZESTRZEGAMY PRZED TEGO TYPU TELEFONAMI, POLICJA NIGDY NIE PROWADZI DZIAŁAŃ PRZEZ TELEFON. NIE BÓJMY SIE REAGOWAĆ I KAŻDE ZAJŚCIE ZGŁASZAJMY NA POLICJĘ. 
Więcej o próbie oszustwa mieszkani Włoszakowice przeczytacie KLIKAJĄC TUTAJ.