Odbiór oraz opłaty za odpady w ciągu najbliższych trzech miesięcy (luty, marzec oraz kwiecień) pozostają bez zmian. Na pozostałą część roku zostanie rozpisany przetarg, który najpewniej spowoduje kolejny wzrost opłaty.

 

Pewnie pamiętacie nasz tekst - Brak chętnych na wywóz odpadów od lutego w gminie Włoszakowice - samorządowcom udało się zapewnić ciągłość odbioru odpadów bez zmian ceny. Tak jak do tej pory, przez najbliższe trzy miesiące odpady będą odbierane regularnie co 2 tygodnie przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami PGO Zając. 

To jednak najprawdopodobniej koniec dobrych wiadomości. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na odbiór oraz zagospodarowanie odpadów od mieszkańców gminy Włoszakowice w pozostałych ośmiu miesiącach 2020 roku. Koniec kwietnia to również koniec obecnej umowy p. Zając z wysypiskiem - nowa umowa może oznaczać podwyżkę opłaty dla przedsiębiorstwa, a ona z kolei zostanie uwzględniona w oferowanej cenie w przetargu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również o nowej firmie, która byłaby zainteresowana odbiorem odpadów w naszej gminie. Czy uda nam się uniknąć kolejnej podwyżki opłaty w tym roku? 

Poniżej harmonogram odbioru odpadów na miesiące luty, marzec oraz kwiecień 2020 r.: