Niedzielne popołudnie nie będzie należało do spokojnych. Od samego rana 23.02.2020 r. nad terenem Niemiec powstaje wtórny ośrodek niżowy, który bardzo szybko przemieści się na teren Polski. Jego skutkiem będzie bardzo porywisty wiatr, a teren naszego powiatu znajdzie się w centrum najmocniejszych porywów. 

Zagrożenie wydano dla 10 województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Utrzymano też alert dla północnych powiatów woj. zachodniopomorskiego.

W komentarzy synoptyka na stronie meteo.pl czytamy:
"Niedziela i nadchodząca noc upłyną pod znakiem SILNEGO i PORYWISTEGO WIATRU, w PORYWACH DO 60 – 70 km/h, WIECZOREM i w NOCY NA POŁUDNIOWYM ZACHODZIE DO 100 – 110 km/h, NAD MORZEM 80 -90 km/h, w NOCY w SUDETACH DO 140 - 160 km/h, w TATRACH DO 140 km/h. Przeważać będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem a górach śniegu; temperatura od 5 - 7℃ na północy do 10 - 12℃ na południowym zachodzie. Jutro, w klinie wyżowym będzie nieco pogodniej z zanikającymi na wschodzie opadami, we wtorek nadejdzie kolejna fala na froncie z opadami i silnym wiatrem."

Ostrzegamy przed ulewami oraz silnym i porywistym wiatrem, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, jeżeli będziemy musieli przebywać na zewnątrz. Najlepiej dzisiejszego popołudnia oraz wieczoru zostać w domu oraz zabezpieczyć przedmioty na podwórzach, które mogą w przypadku porywistego wiatru stanowić niebezpieczeństwo.