Cała masa atrakcji czekała na wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzili na V Festynie Parafialnym pod hasłem: "Z Maryją w Nowe Czasy".



Raz do roku podwórko proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach zamienia się w najbardziej kolorowy oraz gwarny punkt na festynowej mapie Polski. 
Tylku tutaj można walczyć o puchar proboszcza w strzelaniu z wiatrówki lub wziąć udział w czwórboju o puchar wikariusza, a wszystko to w pięknej scenerii okazałego kościoła we Włoszakowicach. Całość urozmaicała mnogość występów najmłodszych, którzy przez cały dzień gromadzili bardzo dużą widownię przed sceną. Na wszystkich głodnych i spragnionych czekały liczne punkty gastronomiczne z przepysznym jedzeniem. 

Jeszcze przed wejściem goście mogli przejechać się bryczką po pięknej okolicy. Wchodząc na podwórko na każdym kroku czekały gry i zabawy. Z ust najmłodszych uśmiech nie znikał, ponieważ zaserwowana dawka pozytywnej energii wywoływała dużo radości. Za sprawą loterii można było wygrać ciekawe nagrody, a te główne zostały ustawione przed sceną - wśród nich rower. 

Bardzo dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia zakamarków kościoła, gdzie na co dzień większość nas nie wchodzi. Obejrzenie zabytkowych organów, na których grał między innymi Karol Kurpiński, czy wejście na wieżę zegarową była dużą gratką. Tadeusz Wypych bardzo dokładnie i szczegółowo opowiadał o historii organów, czy przedmiotów zebranych na wieży. Bardzo miło posłuchać z młodych ust wielu ciekawostek, o których większość z nas nie miała pojęcia. 
Skorzystaliśmy również z wyjątkowej okazji i Tadeusz pokazał nam sklepienie kościoła we Włoszakowicach. Na co dzień ma tam wstęp bardzo ograniczona liczba osób, więc dzięki zdjęciom każdy z nas ma możliwość "wirtualnie" zwiedzić ten fragment kościoła.

Bardzo duże zainteresowanie budziło niedawne znalezisko, które odkryte zostało w głównym ołtarzu kościoła. Znalezione zostały relikwie oraz list Wojciecha - Biskupa Poznańskiego, który wnosi bardzo wiele w jeszcze lepszym poznaniu historii kościoła we Włoszakowicach, ponieważ do tej pory szczegóły w nim zawarte nie były dokładnie znane. Oprócz tego zebrani mogli podziwiać przedmioty sakralne - wyjątkowe dla naszej parafii.